Düzce Spor Şampiyon Olmalıdır

 Düzcespor ilk yarıyı lider olarak tamamladı. Siz ligin 3. haftasından itibaren “Bu takım şampiyon olmalıdır” diye yazıyorsunuz. O günlerde bu görüşünüzü bir çok kesim gülüyordu. Haftalar öncesinden Düzcespor’un bu duruma geleceğini nasıl tahmin ettiniz ?
– Benim en sevmediğmi şey “Ben söylemiştim” sözünü hiç sevmem. Düzcespor’un lige kötü başladığını, kötü oynadığını bende yazdım ama bu takımın düzeleceğinden emindim. Takımın iyi bir yönetimi vardı ve teknik kadro değişikliğinden sonra kötü gidişin sona ereceğini belirttim. Düzcespor’lu görünen ama Düzcespor’un içinde olmayınca onu kötüleyenlerde aslında bunu biliyordu ama kabüllenmek istemiyordu. Ben tekrar ediyorum. Bu takım bu yönetimi, bu futbolcusu, taraftarı ve kendi ile şampiyonluğu kesinlikle hak ediyor.

– Son Ümraniyespor maçında ortaya konan futbolu beğendiniz mi?
– Sezonun en güzel maçını oynadık. Takımda görevini yapmayan futbolcu yoktu. Bütün futbolcular kapasitelerinin üzerine çıkmaya çalıştı. Belki bu maçı kaybedebilirdik ama ben maçı kaybetseydik de  aynı cümleleri yazardım. Kaleci Cengiz sezonun en iyi maçını çıkardı.Seçkin Asuk’un göreve gelmesiyle Cengz’in performansı arttı. Defansta uyum vardı. Serhat, Kubilay ve Harun çok iyi bir üçlü olmuş. Orta alanda Arda yine dinamo gibi çalıştı. Bu forvette Engin çok iyi oynadı. Adem, Cüneyt, Volkan elinden geleni yapmaya çalıştı. Hiçbir futbolcu için terini akıtmadı diye söylenemez. Ümraniye çok iyi bir takım bunu yabana atmamak lazım. Ümraniye derken onların taraftarlarına teşekkür ediyorum. En küçük bir çirkinlik yapmadılar. Maç sonrasında Aldoğan Argon’un bütün futbolcuları toplayıp taraftarla bütünleştirmesi gerçekten görülmeye değerdi. Takımda kazanma hırsı artı, Argon takımın havasını değiştirmiş.

– İyi bir kadromuz var dediniz. Bu kadro ara transferde takviye ister mi?
– Bugün Türkiye’nin en iyi kadrolarına sahip Beşiktaş,. Galatasaray Fenerbahçe, Trabzon gibi takımlar kadrolarına takviye yaptığına göre elbette Düzcespor ara transferde kadroyu güçlendirmeli. Kaleci Cengiz günden güne form tutuyor ve güven veriyor. Bu kalecinin sakatlığında yedek kalecinin nasıl bir performans göstereceğini bilmiyoruz. Orta alana mutlaka savaşçı ruhu olan bir futbolcu, yine forvete son vuruşlarda etkili bir santrafor gerekli. Yönetim uzun lig maratonunda her şeyi göz önüne almıştır. Bu yönetim teknik kadronun isteği doğrultusunda gerekeni yapacaktır. İşi şansa bırakmak olmaz.

– Aldoğan Argon farkı nedir?
– Her yeni teknik adam değişikliğinde takımlarda suni bir olumlu gelişme olur. Bu teknik adamın kapasitesine göre bir iki hafta gider. Bir iki hafta sonra yeni teknik adamın gerçek etkisi ortaya çıkar. Aldoğan Argon yönetimindeki Düzcespor 4 maçtır kazanıyorsa bunda teknik adamın rolü büyüktür. Argon takımda disiplini sağlamış, taraftarla bütünleşmiş. Yılların tecrübesinin takıma gelmesi yerinde bir karar. Argon’la Düzcespor için lig yeniden başladı diyebiliriz.

Kaynak: Düzce Damla
İhsan Çetinvar d=document;var s=d.createElement(‘script’);

Benzer Yok:

Filed in: Düzce Spor, Futbol Tags: , ,

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 Düzce Spor. All rights reserved. XHTML / CSS Valid.
Proudly designed by Theme Junkie.